Тематика курсових робіт для студентів 2-го, 3-го курсів (кафедра радіофізики та комп’ютерних технологій)
До уваги студентів!
Теми курсових робіт за посиланням
Завідує – доцент Карбовник І. Д.
Кафедра забезпечує викладання низки нормативних і вибіркових дисциплін циклу професійного спрямування за кількома освітніми програмами (122 Комп’ютерні науки, 126 Інформаційні системи та технології, 121 Інженерія програмного забезпечення, 121 Високопродуктивний комп’ютинг).
Навчальний процес на кафедрі забезпечують 20 викладачі, зокрема, 4 доктори наук і 11 кандидатів наук.
Кафедра заснована у 1964 році із назвою «Кафедра теоретичних основ електрорадіотехніки». Першим завідувачем кафедри був відомий вчений та науковець професор Микола Григорович Максимович (29 квітня 1914 – 10 червня 1981).
З 1981 по 1991 рік кафедру очолював професор Лев Аронович Синицький (1925-2009). Під його керівництвом велися роботи з теорії нелінійних електричних кіл та з розробки програм моделювання цих кіл на ЕОМ. У 1985 р. на базі кафедри була створена міжкафедральна обчислювальна лабораторія. 1988 року створено навчальну лабораторію аналогової і цифрової обробки сигналів та зображень. Студенти виконували курсові та дипломні роботи, досліджуючи цифрові фільтри, способи передачі та запису цифрових сигналів, опрацювання цифрових зображень, методи розпізнавання образів.
У 1991 році кафедру очолив професор Петро Григорович Стахів, який започаткував на кафедрі роботи з медико-біологічної електроніки та моделювання процесів у біологічних об’єктах.
Впродовж 1996-1998 років обов’язки завідувача кафедри виконував доцент Юрій Cтепанович Мочульський.
З 1998 року до 2022 року кафедр очолював професор Іван Михайлович Болеста, який впровадив низку нових загальних та спеціальних курсів, організував лабораторію функціональної електроніки та започаткував серію конференцій «Електроніка та інформаційні технології».
Із 2012 року офіційна назва підрозділу – «Кафедра радіофізики та комп’ютерних технологій». З часу заснування кафедра випускає збірник наукових праць, який зараз носить назву «Електроніка та інформаційні технології».
У червні 2022 року завідувачем обрано професора кафедри Івана Дмитровича Карбовника.
Щорічно кафедра випускає десятки фахівців, які отримують глибоку підготовку з мiкропроцесорної технiки, програмування вбудованих систем, моделювання процесів у електронiцi. Cтудентів навчають програмувати, працювати з найновішими програмними продуктами і створювати сучасні комп’ютеризовані комплекси для проведення експериментів з віддаленим керуванням через Інтернет. Навчання здійснюється з використанням сучасних PC та Mac у лабораторіях електротехніки та електроніки, мікропроцесорної техніки, автоматизації фізичного експерименту та Інтернету речей.
Науково-дослідна робота на кафедрі проводиться за напрямами: робототехніка, комп’ютерне моделювання, наноелектроніка, автоматизовані системи з елементами Інтернету речей.
Серед випускників кафедри є відомі вчені, успішні підприємці та засновники ІТ-компаній.
Посилання на курси, які ведуть викладачі кафедр в системі Moodle:
Місія кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій
Місія кафедри полягає у підготовці спеціалістів з високими моральними якостями, україноцентричним соціально-відповідальним світоглядом та з високою кваліфікацією у сфері інформаційних технологій відповідно до сучасних потреб ринку. Зокрема, фахівці повинні бути конкурентоздатними на ринку праці, вміти використовувати інноваційні підходи до навчання, мати лідерські якості, вміти працювати у команді та бути соціально і професійно мобільними. Саме ці якості дозволять фахівцям бути затребуваними у ІТ-галузі
Візія кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій
Кафедра повинна зберегти і розвинути здобутки, досягнуті у попередні роки. Зокрема, у галузі навчально-методичної роботи, здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців з фундаментальною освітою в галузі електроніки та ґрунтовною комп’ютерною підготовкою.
У сфері наукової діяльності розвивати науково-дослідну роботу у галузі знань12 «Інформаційні технології» та здійснювати підготовку спеціалістів вищої кваліфікації (phd, докторанти)
Цілі кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій
Акцентувати важливість національно-патріотичного виховання студентів у навчальному процесі, виховувати у них патріотизм, формувати національну свідомість, почуття власної гідності та поваги до інших людей. Опрацьовувати та брати участь у заходах, що відносяться до виховної роботи.
Розвивати існуючі та створювати нові сучасні наукові напрямки досліджень. Брати участь у формуванні факультетських (та міжфакультетських) наукових проектів, проведенні науково-практичних конференцій, виданні збірника наукових праць «Електроніка та інформаційні технології».
Вдосконалювати програми дисциплін з циклів професійної та практичної підготовки спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 126 «Інформаційні технології та системи». Залучати результати наукових досліджень у навчальний процес.
Розробляти нові технології навчання та впроваджувати їх у навчальних процес;
Забезпечувати ріст професійного рівня викладачів та викладацької майстерності.
Видання навчально-методичної літератури з новітніх галузей сучасних ІТ.
Розвивати співпрацю з ІТ-фірмами, зокрема, Cypress та Softserve для створення новітніх навчальних лабораторій та оснащення існуючих сучасним обладнанням.
Кафедра створена у 1964 році відомим вченим професором Миколою Григоровичем Максимовичем із назвою “Кафедра теоретичних основ електрорадіотехніки”. У 1999 році кафедра була перейменована на кафедру радіофізики. До січня 1965 року кафедра займала одну кімнату в корпусі на вул. Ломоносова, 8 (теперішня вулиця Кирила і Мефодія). З 1965 по 1986 рік кафедра розміщувалась в корпусі на вул. 17 Вересня, 14 (теперішня вулиця Січових стрільців). У 1986 році кафедра перебазувалась на вул. Драгоманова, 19 і вул. Драгоманова, 12. З лютого 2003 року кафедра розміщується на вул. Ген. Тарнавського, 107.
Першим завідувачем кафедри був професор Микола Григорович Максимович (29 квітня 1914 – 10 червня 1981).
До уваги студентів!
Теми курсових робіт за посиланням
9 травня 2022 року, об 11 год. 50 хв.,для студентів факультету електроніки та комп’ютерних технологій (групи ФЕІ-11, ФЕІ-12, ФЕІ-13, ФЕІ-14, ФЕІ-15), відбудеться відкрита лекція з курсу “Об’єктно-орієнтоване програмування” доцента кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Івана Хвищуна на тему “Дружні (friend) функції в С++. Створення бібліотеки DLL”.
Лекція проводитиметься дистанційно на платформі Microsoft Teams.
Запрошуємо усіх зацікавлених приєднатися до лекції.
Доступ за посиланням:
https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3a1c6j5XjLQZwCiDzVRSW-hCiSaPHSlHlTHr81BPJWvFU1%40thread.tacv2/%25D0%2597%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25BD%25D0%25B5?groupId=f564985c-f19b-4b8c-991b-361c1f06a520&tenantId=70a28522-969b-451f-bdb2-abfea3aaa5bf
08.12.2021 р. з 11.00 до 13.00 студентами 4-го курсу будуть представлені Startup-проекти в рамках вивчення курсів «Технології створення програмних продуктів» і «Інновації та підприємництво в ІТ-сфері».
На цьому заході будуть присутні інвестори зі Швеції та Німеччини, а також представники бізнесу та випускники факультету Маркіян Цимбаліста, Орест Фургала та ін.
Усіх охочих запрошуємо відвідати «Startup Battle» – 2021
Meeting ID: 651 704 2362
Passcode: F2021
Науково-практичний семінар «Радіоелектроніка та компʼютерні технології» відбудеться 17 грудня 2024 року на кафедрі радіофізики та комп’ютерних технологій (РКТ) факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка.
Для участі у роботі семінару та опублікування короткого викладу тексту доповіді у збірнику тез семінару необхідно до 1 грудня 2024 року включно надіслати на адресу секретаря оргкомітету khrystyna.serednytska@lnu.edu.ua такі матеріали:
– заповнені реєстраційні форми на кожного учасника семінару;
– оформлені згідно з вимогами матеріали доповіді