Неформальна освіта

Останнім часом неабиякої популярності набувають методи неформальної освіти. Для порівняння,  розглянемо її у порівнянні з формальною.

Формальна освіта – це освіта, яка включає в себе всі види здобуття знань у рамках національної системи освіти. До неї належить навчання в школі, коледжі або університеті, а також у всіх інших закладах, які спрямовані на навчання осіб у рамках Міністерства освіти та науки України.

З неформальною освітою набагато легше. Адже до неї відноситься набуття всіх інших знань протягом життя людини. Це означає, що ми починаємо навчатися неформально ще з моменту народження. Головна її ознака – добровільність та щирий інтерес до предмету навчання.

Різнобічні спортивні секції та творчі кружки, літні табори, тренінги та навіть волонтерство – все це різнобічні прояви неформальної освіти. Визначимо ж тоді цілі організацій, які надають освіту неформального типу:

  • формування активної громадянської позиції підростаючого покоління;
  • сприяння соціалізації школярів в суспільстві;
  • збільшення соціальної та професійної компетеції молоді;
  • набуття мотивації до навчання в цілому;
  • формування стратегічних життєвих цілей випускників загальноосвітніх навчальних закладів;
  • вирішення соціальних проблем місцевого масштабу;
  • вдосконалення процесу професійної орієнтації молоді.

Розвитку неформальної освіти сприяють світові організації, такі як ООН, ЮНЕСКО, Європейський Союз, Рада Європи та інші. Саме тому неформальна освіта більш розвинена в Європі, та сприймається європейськими роботодавцями на рівні з формальною освітою.

Формальна та неформальна освіта є двома незамінними явищами різнобічної освіти людини протягом всього життя. Кожна з двох систем навчання має свої переваги та недоліки. Головне, щоб як формальна, так і неформальна освіта цілком вас захоплювали. Тільки тоді навчання стає ефективним.

Тому, маємо за радість повідомити вам про те, що згідно з  Положенням про «Порядок визнання у Львівському національному університеті імені Івана Франка результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті» від 30 січня 2020 року в Львівському національному університеті ім. І. Франка будуть враховувати результати навчання, які здобуті у неформальній та інформальній освіті. Усі деталі можна переглянути в тексті положення за посиланнням або у вкладенні нижче.

Положення про «Порядок визнання у Львівському національному університеті імені Івана Франка результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті» від 30 січня 2020 року (pdf)

 

Зимові ІТ-школи з поглибленим вивченням основ Data Science, Software Engineering, Cyber Security.

Літні школи, присвячені вивченню Аrtificial intelligence technology.

 

Prometheus – найбільша платформа онлайн-освіти в Україні. (В партнерстві з найкращими лекторами, а також провідними компаніями та міжнародними організаціями, створюють онлайн-курси з найбільш популярних тем.)

Coursera співпрацює з більш ніж 200 провідними університетами та компаніями, щоб надати людям і організаціям у всьому світі гнучке, доступне онлайн-навчання, відповідне робочим місцям.