За цим посиланням Ви можете ознайомитись з базовими дисциплінами та спеціалізаціями кафедри
- Місія кафедри
Відомо, що нині світ стоїть напередодні Четвертої індустріальної революції, найважливішими компонентами якої є штучний інтелект і великі дані, Інтернет речей, віртуальна реальність і тривимірний друк. Для забезпечення цього технологічного прориву потрібні добре підготовлені, висококваліфіковані молоді фахівці. Кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій вбачає своє місце в освітньому просторі нашої країни найперше в галузі інформаційних технологій, пов’язаних зі штучним інтелектом. Дослідженням та прикладним розробкам систем штучного інтелекту надається чільне місце, зокрема, в провідних наукових центрах США, Китаю, Європи, Японії та Кореї. Передбачається, що подальше прийняття стратегічної концепції розвитку штучного інтелекту в Україні також приведе до сплеску активності в цій галузі. У цьому плані кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій бачить себе науково-освітньою одиницею, покликаною максимально сприяти технологічному прогресові української держави.
Кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій повинна стати потужним локальним центром навчально-методичної та наукової діяльності, спрямованої на удосконалення та розвиток освіти та науки в галузі інформаційних технологій, найперше штучного інтелекту. Головним пріоритетом кафедри оптоелектроніки та інформаційних технологій є дослідження проблем штучного інтелекту, а додатковим пріоритетом – інтегрування відповідних методів і систем у галузь оптоелектроніки.
Кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій забезпечує найперше бакалаврські та магістерські програми за спеціалізаціями, пов’язаними зі штучним інтелектом, а також відповідає за викладанні для бакалаврів навчальних дисциплін, пов’язаних з оптоелектронікою. Визначальною і найбільш упізнаваною за нашими намірами тематикою навчальних дисциплін кафедри повинні бути оптоелектроніка, опрацювання, передавання та відображення інформації, цифрова обробка сигналів і зображень, розпізнавання образів, комп’ютерна лінгвістика та обробка природної мови, експертні системи, бази знань, нейронні мережі, інтелектуальні сенсори, а також складні системи і мережі.
Запорукою успішної кар’єри наших випускників повинен стати збалансований набір навчальних дисциплін, які забезпечує кафедра, їхня відповідність сучасним потребам індустрії та суспільства загалом, а також високий науково-методичний рівень їхнього викладання. Навчально-методична робота кафедри оптоелектроніки та інформаційних технологій спрямована на вирішення завдань підвищення якості підготовки майбутніх фахівців з комп’ютерних наук та інформаційних технологій на основі високої кваліфікації викладачів і комплексного підходу до вдосконалення змісту, організації та методів навчання. Джерела поповнення висококваліфікованих кадрів кафедра бачить в залученні до професорсько-викладацького складу випускників аспірантури, здібних випускників факультету, провідних учених регіону та висококваліфікованих фахівців-практиків в галузі інформаційних технологій.
Ми констатуємо, що без серйозних наукових здобутків за тематикою навчальних дисциплін викладання цих дисциплін було би неповноцінним. Кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій – це команда кваліфікованих науковців, яка проводить фундаментальні і прикладні наукові дослідження, затребувані суспільством. Кафедра бачить свої функції не лише в підготовці фахівців для промисловості та бізнесу, але й у формуванні наукової еліти суспільства через аспірантуру та докторантуру.
- Візія кафедри
Кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій працює у сфері підготовки фахівців у галузях інформатики та оптоелектроніки. Кафедра повинна подавати приклад високих стандартів якості навчання цих фахівців відповідно до вимог часу, з урахуванням кон’юнктури ринку праці та сучасних тенденціях розвитку інформаційних технологій. Шляхами досягнення цих цілей є напружена праця, самовіддана наукова та педагогічна діяльність колективу кафедри, забезпечення повної реалізації науково-педагогічного потенціалу працівників, а також запровадження та розвиток інноваційних спеціалізацій, прийомів і методів навчання.
Як наслідок, кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій повинна стати провідною та престижною науково-педагогічною одиницею на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій у галузях інформатики та оптоелектроніки, найперше в області систем штучного інтелекту.
- Цілі кафедри
Кафедра оптоелектроніки та інформаційних технологій має працювати задля підготовки висококваліфікованих спеціалістів в галузі ІТ-технологій, а також задля посилення престижу, ролі та значення Львівського університету в українському суспільстві. З цією метою слід інтенсифікувати та підвищити якість навчального процесу і наукових досліджень, зберегти і підвищити кадровий потенціал навчальному процесі, удосконалити та осучаснити її інфраструктуру та навчально-методичні можливості. Зокрема, основними стратегічними цілями кафедри є такі:
- Розширення освітніх можливостей.
- Розвиток навчально-методичного потенціалу.
- Підвищення наукового потенціалу.
- Поліпшення матеріально-технічного стану та інфраструктури.
- Розширення міжнародної співпраці.
Програма розвитку кафедри ОЕІТ