Ще 28 листопада 2023 року відбувся Літературно-музичний вечір козацької історії України присвячений 220 річниці з Дня смерті Петра Калнишевського (1691 – +12.11.1803), останнього Кошового отамана Запорозької Січі.

12.12.2023 | 10:10

На факультеті електроніки та комп’ютерних технологій Університету Франка відбувся традиційний патріотичний просвітницький студентський Вечір, який, у цьому році, був присвячений Козацькому періоду історії України.

Тихою і щирою молитвою студенти і гості Вечора вшанували Світлу Пам’ять Героїв, які полягли в борні за Волю України.

Вечір був дебютом першокурсників нашого факультету. На сцені було їх – 21 особа із дев’яти областей України: Волинської, Житомирської, Сумської, Рівненської, Хмельницької, Миколаївської, Тернопільської, Івано-Франківської і, звичайно, – Львівської!

Звучали пісні про українських Гетьманів – Сагайдачного, Дорошенка, Мазепу.

Студенти декламували вірші Тараса Шевченка та Бориса Мозолевського про козаків, розповідали про життя і звитяги Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Івана Виговського, Івана Мазепи, Петра Калнишевського. Їхні розповіді ілюструвались десятками слайдів із портретами Гетьманів, картинами на козацьку тематику та ін.

фото козацький вечір 1

фото козацький вечір 2