Круглий стіл “Підтримка науковця в умовах війни”

26.05.2022 | 18:45

В рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2022 (програма заходів), 27 травня відбудеться круглий стіл “Підтримка науковців під час війни” за участю українських і американських вчених, представників Національної академії наук України та США, представників Міністрества освіти України та Департаменту енергетики США, фізичних товариств наших двох країн.
Як сказав Юрій Гамота, президент Асоціації з управління наукою та технологіями,  який став ініціатором цієї зустрічі, “Зустріч в основному полягає в обміні інформацією, але я також сподіваюся, що ми зможемо обговорити більш тісну співпрацю між українськими та американськими вченими, а також допомогти американському уряду краще зрозуміти потреби української наукової спільноти під час нинішньої воєнної ситуації, а також потреби післявоєнного відновлення”.
Ігор Катерняк, доцент кафедри радіофізики і комп’ютерних технологій, який є відповідальним за проведення круглого столу,  вбачає завданням зустрічі визначити пріоритети за якими відбуватиметься подальша співпраця між вченими України та США, і тут насамперед потрібно звернути увагу на матерілознавcто, яке є вже десятки років візитною каткою Львівської науки,  і звичайно ІТ сектор Львова, який визнаний відомими консалтинговими компаніями, як найпривабливішим для співпраці на теренах Східної Єврови і центральної Азії.

Серед учасників та доповідувачів:

• Ігор Катерняк – організатор, доцент факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка, генеральний директор UDL System,
  • Олексій Колежук – голова наукового комітету, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна, д.ф.н., проф.
  • Джордж Гамота – засновник і президент STMA, LLC (Science & Technology Management Associates) у Лексінгтоні, Массачусетс, США
  • Воган Турекян – Національна академія наук США/техніка/медицина, голова Робочої групи підтримки українських вчених
  • Роман Гладишевський, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академік НАН України, д.х.н., проф.
  • Ігор Таранов – генеральний директор Управління науки та інновацій, керівник Експертної групи з питань інноваційного розвитку МОН
  • Ярослав Яцків, академік АН України
  • Емі Флеттен – Американське фізичне товариство, директор міжнародних програм
  • Рей Орбах – колишній заступник міністра науки Департаменту енергетики та професор фізики Техаського університету