В Університеті відбулося урочисте закриття зимової IT-школи Data Engineering and Security 2021

11.02.2021 | 10:30

Data Engineering and Security 2021

Data Engineering and Security 2021

5 лютого 2021 року відбулося урочисте закриття зимової IT-школи Data Engineering and Security 2021 та оголошення переможців конкурсу проєктів, які отримали особливі подарунки від авторів та партнерів школи.

Впродовж двох тижнів було проведено більше сорока лекцій та практичних занять, у яких взяли участь майже 600 студентів нашого університету, різних закладів вищої освіти України та школярів старших класів.

Авторами та засновниками школи є Роман Шувар – керівник освітніх програм «Інженерія програмного забезпечення» і «Високопродуктивний комп’ютинг», Олег Бугрій – керівник програми «Статистичний аналіз даних» та Петро Венгерський  – керівник програми «Кібербезпека».

Нагадаємо, що DES-2021 відбулася завдяки партнерству та підтримці провідних IT-компаній, серед яких – EPAM, Genesis, Уарнет, Perfectial, TECHIIA, GlobalLogic, CI-Gen, Noltic, UKEESS, Under Defense, Soft Serve, N-ix, Avenga, Indeema. Зокрема, компанії-партнери нагородили учасників конкурсу проєктів цінними призами.

У конкурсі проєктів цьогоріч взяли участь 6 студентських команд: «Trace», «Happy Llamas», «NeSonni», «Броул Старс», «PewDiePython», «Fnews». Переможцями стали: Маріан-Северин Шевчук, Віталія Борецька, Назар Дикий та Марта Березяк у складі команди «Trace». Наставником команди є представник компанії «N-iX» Ігoр Рубанов.

Можливість кооперації з провідними експертами допомагає студентам зрозуміти основні принципи роботи у сфері інформаційних технологій і дати їм реальну картину праці IT-спеціаліста.

Навчали учасників 72 спікери. Незважаючи на онлайн-формат, студенти змогли налагодити комунікацію з експертами та винести максимум користі з навчання. За допомогою чату у мережі Slack кожен із учасників мав змогу запитати у спікера все що його цікавило.

Деякі спікери зазначили, що школа принесла їм незабутній досвід спілкування з молоддю, вони отримали можливість дізнатись про те, що  цікавить молоде покоління та чого вони очікують від майбутньої професії.

Ярослав Пушко, Lead Software Engineer, Engineering, GlobalLogic, розповів: «Участь у зимовій IT-школі DES-2021 для мене є цікавим досвідом. Зважаючи на онлайн-формат, це була моя перша лекція, де я не працював з аудиторією напряму і мав суцільний монолог. Натомість, це не завадило отримати зворотній зв’язок від учасників школи.  Проєкт – класний і через питання, які я отримав від студентів. Було видно, що участь беруть досить різні молоді люди, які націлені на нові знання для професійного розвитку. На мою думку, цей проєкт має бути використаний кожним початківцем, хто шукає себе в ІТ. Адже, це не тільки спосіб здобути нові знання, а й можливість ближче познайомитеся з  IT-спеціалістами, компаніями і їхніми проєктами».

Успіх другої зимової школи DES-2021 довів, що пандемія не є перешкодою для продуктивного навчання. Також зимова школа стала вагомим  кроком до запровадження дуальної освіти у Львівському університеті.

Сподіваємося, що IT-школа стане щорічною хорошою традицією Львівського університету, а DES-2022 буде ще більш насиченою, цікавою та не менш пізнавальною.