У будівлях Університету облаштовано пункти незламності

15.01.2023 | 19:52

Зважаючи на складну енергетичну ситуацію в Україні, спричинену численними ракетними обстрілами росії, взаємодопомога та взаємопідтримка у кризових ситуаціях є основними постулатами нормального функціонування важливих структур нашої держави та всього суспільства. Саме з цією метою в Україні створено вже понад п’ять тисяч пунктів незламності, основним завданням яких є допомога усім, хто залишився без електроенергії, водопостачання чи тепла.

Львівський університет завжди серед перших реагував на виклики часу. Відтак, упродовж грудня-січня у будівлях Львівського національного університету імені Івана Франка облаштовано два стаціонарні пункти незламності. Так, перший пункт незламності функціонує у приміщенні Університету по вулиці Менцинського, 8, а другий – у приміщенні гуртожитку № 8, що на вулиці Пасічній, 62. Ці пункти обладнано відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1401 від 17 грудня 2022 року «Питання організації та функціонування пунктів незламності».

Згідно з паспортами об’єктів, пункт незламності по вулиці Менцинського, 8 може одночасно вмістити до 50 осіб, по вулиці Пасічній, 62 – до 40 осіб. Додамо, що пункти незламності розташовані поряд з укриттями на випадок повітряної тривоги.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар розповідає, що пункти незламності вже готові приймати відвідувачів. «Університетські будівлі, у яких власне облаштовані наші пункти незламності, забезпечені генераторами, у достатній кількості питною водою, засобами для приготування гарячих напоїв, аптечками. Відповідні вказівники вже розміщені на фасадах будівель по вулиці Менцинського, 8 та по вулиці Пасічній, 62. Тож усі, в кого виникла потреба зігрітися чи підзарядити телефон в умовах відсутності електроенергії, можуть скористатися нашими пунктами», – зазначає проректор, додаючи, що упродовж січня-лютого 2023 року у приміщеннях Львівського університету заплановано облаштувати ще три пункти незламності.

Зазначимо, що пункти незламності за вказаними адресами працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 17.00 год.

Більше деталей за посиланням.