Прийнято новий закон про вищу освіту

24.12.2019 | 07:38

Закон про зміни у вищій освіті. Кого стосується та що передбачає.

• З усіма керівниками вишів, які надалі обиратимуться на посади, будуть підписані контракти із зазначенням цільових показників ефективності (KPI), строками їхнього виконання та механізмами перевірки.
  • Ліцензування відбуватиметься в режимі онлайн через електронні бази – це зробить процес прозорішим та допоможе уникнути низки бюрократичних процедур.
  • Деякі зміни відбудуться і у структурі вишів. Відокремлені структурні підрозділи не можна буде створювати у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, а ті, що зараз працюють, мають бути реорганізовані або закриті до 1 липня 2021 року.
  • Закон виключає поняття “диплом державного зразка” та, натомість, пропонує вишам видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою.
  • Виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації в роботах студентів може стати підставою для скасування рішення про отримання ступеня вищої освіти.
  • Серед інших новацій – укладання договору зі вступниками, яких зараховуватимуть як на контракт, так і на бюджет. Предметом цих договорів буде не плата за навчання, а саме права та обов’язки студентів та закладів вищої освіти.
  • Мотиваційні листи стануть одним із механізмів, за якими найбільш вмотивовані вступники зможуть отримати додаткові бали під час конкурсного відбору. Прийом мотиваційних листів та їх оцінка буде здійснюватися перед початком сесії складання ЗНО.

Детальніше на сайті Міністерства освіти і науки України