Теорія електромагнітного поля (153 Мікро- та наносистемна техніка)

Тип: Нормативний

Кафедра: сенсорної та напівпровідникової електроніки

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
53.5Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
532Лучечко А. П.ФеM-31, ФеM-32

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
532ФеM-31доцент Лис Р. М., доцент Лис Р. М.
ФеM-32доцент Лис Р. М., доцент Лис Р. М.

Опис навчальної дисципліни

Сучасні тенденції розвитку науки і техніки в області практичної електродинаміки вимагають більш глибшого розуміння електричних та магнітних властивостей середовищ, корисних для практичного використання.

Предметом курсу “Теорія електромагнітного поля ” є електромагнітні явища та хвильові процеси, які лежать в основі сучасної електроніки. В результаті вивчення курсу студенти розширюють та поглиблюють уявлень про властивості електромагнітного поля у вакуумі і речовині, формують цілісну картину фізичних явищ, пов’язаних з класичним електромагнітним полем. Основна увага приділяється стаціонарним полям, які, за визначенням, не залежать від часу, а також вивченню електромагнітних хвиль та явищ на межі середовищ, а також у напрямлювальних системах та резонаторах.

 

Результати навчання:

  • знати:

основи математичного апарату, який використовується для опису скалярних та векторних полів; рівняння Максвела як основні рівняння електромагнітного поля (диференційна, інтегральна форми); енергію електромагнітного  поля; загальні властивості електростатичного і магнітостатичного полів, стаціонарного електромагнітного поля; напрямлювальні електромагнітні хвилі та системи, об’ємні резонатори.

  • вміти:

використовувати елементи математичного апарату для розрахунку простих задач теорії електромагнітного поля; пояснити емпіричні закони електромагнетизму на основі рівнянь Максвела; визначати принципи дії та область застосування пристроїв для поширення електромагнітної енергії.