Наносистеми та нанотехнології (153 Мікро- та наносистемна техніка)

Тип: На вибір студента

Кафедра: сенсорної та напівпровідникової електроніки

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
96Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
916професор Галій П. В.ФеM-52

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
932ФеM-52професор Галій П. В., професор Галій П. В.

Опис навчальної дисципліни

Назва  дисципліни: _Наносистеми та нанотехнології__(вибіркова)  _______________ Семестр: перший (магістри)

 

 Спеціальність (спеціалізація): 153 – Мікро- та наносистемна техніка

___Фізична та біомедична електроніка_________________________________________   

 

 загальна кількість годин 180 (кредитів ЄКТС – _6_);

  аудиторні години – 48 (лекції – 16 , практичні – ___ , семінарські – ___,

  лабораторні – 32 )

 

Анотація  навчальної   дисципліни: Курс присвячений вивченню електронних процесів у квантоворозмірних системах, тобто системах пониженої вимірності. Розглянуті основні технології одержання та методи контролю і дослідження наносистем – наноточок (0D), нанониток (1D) та наноплівок(2D) на наноструктурованих поверх­нях. У курсі вивчаються особливості електронно-енергетичної структури та густини електронних станів, кінетики перенесення заряду (балістичний пробіг) та квантово-розмірних особливостей у наносистемах пониженої вимірності. Розглядаються різноманітні методи одержання наносистем та наноструктур різної вимірності, основна увага приділяється гетеро- і гомоепітаксії, осадженню матеріалів з молекулярних пучків (МПЕ), формуванню нанорельєфу за допомогою скануючого тунельного та атомно-силового мікроскопів, методам синтезу нанокристалічних матеріалів.

 

Результати навчання:

  • знати: основні технології одержання та дослідження нанооб’єктів пониженої розмірності – 0D, 1D, 2D викладені у програмі курсу. Розрізняти поняття нанообєки та обєкти пониженої вимірності. Основні методи синтезу наноструктур різної вимірності, з використанням гетеро- і гомоепітаксії, осадженню матеріалів з іонно-молекулярних пучків. Знати основні методи дослідження наносистем – СТМ/CTC, АСМ, їх електронно-енергетичної структури та густини електроннних станів
  • вміти: формувати нанорельєф чи одержувати і досліджувати наноструктуровані матриці за допомо­гою скануючого тунельного (СТМ) та атомно-силового мікроскопів (АСМ), володіти методам синтезу нанокристалічних матеріалів, вміннями обробляти та інтерпретувати отримані результати зондової мікроскопії з допомогою спеціального програмного забезпечення, розрізняти одержані низьковимірні нанооб’єкти та досліджувати їх електронно-енергетичну структури та густину електронних станів методом СТС.

 

 

Форма  звітності:______________залік______________________

                                                                                                            (екзамен, залік)

Мова вивчення:        ____             українська ___________