Стартує ініціатива «Інноваційна весна України»

18 лютого 2025 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочинається традиційна ініціатива «Інноваційна весна України». Сьогодні осердям ініціативи є її освітній вимір – курс «Стартап: від ідеї до злету».
Ініціатива Львівського університету «Інноваційна весна України» покликана до суспільного поступу, відновлення та прискореного розвитку освітнього, наукового, підприємницького потенціалу України, який загальмований варварським вторгненням росії на територію України. Її реалізація передбачає освітню (проведення тренінгів, семінарів, майстер-класів для підготовки молоді, зацікавленої у креативних ідеях, інноваціях, лідерстві в різних сферах життя України), дослідницьку (знаходження рішень для конкретних суспільних, економічних, екологічних, інфраструктурних і технологічних потреб) та економічну складові (підготовка проєктів стартапів і трансфер технологій).
Розпочинається реалізація ідеї із курсу «Стартап: підготовка до злету», що включає у себе формування підприємницького світогляду, генерування ідей, створення міждисциплінарних команд для напрацювання рішень і розробку бізнес-стратегій для стартапів. Для участі в курсі вже зареєструвалися студенти різних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка і ще мають змогу долучитися молоді науковці, зареєструвавшись за посиланням.
«Вже традиційно курс «Стартап: від ідеї до злету» згуртовує студентів та молодих науковців, об’єднаних інтересом до створення інноваційних проєктів та пізнання нових аспектів реалізації власних задумів. Цінно, що навчання дає змогу майбутнім фахівцям перейняти досвід лекторів і менторів, які працюють у сферах освіти, науки та бізнесу, і спільними зусиллями пройти шлях від створення цікавої і перспективної ідеї до втілення її у конкурентоздатний продукт. Переконаний, що стартапи, над якими працюватимуть учасники курсу, будуть присвячені найактуальнішим питанням і викликам, подолання яких сприятиме поступу у багатьох сферах нашого суспільства», – зазначив академік НАН України, професор Роман Гладишевський.
Так, серед цілей навчальної дисципліни: допомогти студентам сформувати краще уявлення про те, як створити бажану цінність, організувати інноваційний процес; сприяти розбудові підприємницького світогляду та поведінки, демонструвати лідерські якості; отримати досвід роботи в міждисциплінарній команді, яка перетворить ідею в реальний бізнес-проєкт з «ефектом Медічі»; напрацювати бізнес модель для свого start-up при менторській підтримці успішних підприємців з відповідних галузей.
Під час навчання студенти матимуть змогу підготувати концепцію проєкту і отримати експертну оцінку, навчаться підібрати фінансову модель для масштабування бізнесу, розуміючи як працюють фінансові інституції на ринку інвестицій, будуватимуть промо-стратегію, спробують налагодити партнерські стосунки з потенційними інвесторами («продати» своє бачення) і підготують відео-презентацію для маркетингу в соціальних мережах.
Викладачами курсу є доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка, IT-підприємець, засновник і голова правління громадської організації «Українська система дистанційного навчання» (UDL System), автор підручника «Інноваціна весна в технологічних стартапах: від ідеї до злету» Ігор Катерняк; генеральний виконавчий директор Sörmlandsfonden AB, Фонд венчурного капіталу з активною бізнес мережею у провінції Сeдерманланд (Швеція) Томас Карлссон; завідувач кафедри неорганічної хімії хімічного факультету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Навчання триватиме з 18 лютого до 23 травня 2025 року.