Nanosystems and nanotechnologies (153 Micro and nanosystem technology)

Type: For the student's choice

Department: department of sensory and semiconductor electronics

Curriculum

SemesterCreditsReporting
96Setoff

Lectures

SemesterAmount of hoursLecturerGroup(s)
916Professor Galiy P. V.

Laboratory works

SemesterAmount of hoursGroupTeacher(s)
932Professor Galiy P. V.
Professor Galiy P. V.

Опис навчальної дисципліни

Назва  дисципліни: _Наносистеми та нанотехнології__(вибіркова)  _______________ Семестр: перший (магістри)

 

 Спеціальність (спеціалізація): 153 – Мікро- та наносистемна техніка

___Фізична та біомедична електроніка_________________________________________   

 

 загальна кількість годин 180 (кредитів ЄКТС – _6_);

  аудиторні години – 48 (лекції – 16 , практичні – ___ , семінарські – ___,

  лабораторні – 32 )

 

Анотація  навчальної   дисципліни: Курс присвячений вивченню електронних процесів у квантоворозмірних системах, тобто системах пониженої вимірності. Розглянуті основні технології одержання та методи контролю і дослідження наносистем – наноточок (0D), нанониток (1D) та наноплівок(2D) на наноструктурованих поверх­нях. У курсі вивчаються особливості електронно-енергетичної структури та густини електронних станів, кінетики перенесення заряду (балістичний пробіг) та квантово-розмірних особливостей у наносистемах пониженої вимірності. Розглядаються різноманітні методи одержання наносистем та наноструктур різної вимірності, основна увага приділяється гетеро- і гомоепітаксії, осадженню матеріалів з молекулярних пучків (МПЕ), формуванню нанорельєфу за допомогою скануючого тунельного та атомно-силового мікроскопів, методам синтезу нанокристалічних матеріалів.

 

Результати навчання:

  • знати: основні технології одержання та дослідження нанооб’єктів пониженої розмірності – 0D, 1D, 2D викладені у програмі курсу. Розрізняти поняття нанообєки та обєкти пониженої вимірності. Основні методи синтезу наноструктур різної вимірності, з використанням гетеро- і гомоепітаксії, осадженню матеріалів з іонно-молекулярних пучків. Знати основні методи дослідження наносистем – СТМ/CTC, АСМ, їх електронно-енергетичної структури та густини електроннних станів
  • вміти: формувати нанорельєф чи одержувати і досліджувати наноструктуровані матриці за допомо­гою скануючого тунельного (СТМ) та атомно-силового мікроскопів (АСМ), володіти методам синтезу нанокристалічних матеріалів, вміннями обробляти та інтерпретувати отримані результати зондової мікроскопії з допомогою спеціального програмного забезпечення, розрізняти одержані низьковимірні нанооб’єкти та досліджувати їх електронно-енергетичну структури та густину електронних станів методом СТС.

 

 

Форма  звітності:______________залік______________________

                                                                                                            (екзамен, залік)

Мова вивчення:        ____             українська ___________