Electron spectroscopy and surface engineering (153 Micro- and nanosystem technology)

Type: Normative

Department: department of sensory and semiconductor electronics

Curriculum

SemesterCreditsReporting
94.5Exam

Lectures

SemesterAmount of hoursLecturerGroup(s)
916Professor Galiy P. V.

Laboratory works

SemesterAmount of hoursGroupTeacher(s)
932Professor Galiy P. V.

Опис навчальної дисципліни

Назва  дисципліни: Електронна спектроскопія та інженерія поверхні (нормативна)___  Семестр: перший (магістри)

 

Спеціальність (спеціалізація): 153 – Мікро- та наносистемна техніка

___Фізична та біомедична електроніка_________________________________________  

 

 загальна кількість годин 180 (кредитів ЄКТС – _6_);

  аудиторні години – 64 (лекції – 32 , практичні – ___ , семінарські – ___,

  лабораторні – 32)

 

Анотація  навчальної  дисципліни: Метою курсу є ознайомити магістрів із сучасним арсеналом аналітич­них, експериментальних методів електронної спектроскопії для дослідження поверхні твердої фази як системи з пониженою розмірністю (2D). Їх можливостями та обмеженнями щодо застосування, засадничими принци­пами їх роботи та основними методами інженерії низьковимірних систем на поверхні. Електроніка мікро- та наноелектронних структур як і їх формування – це галузі що бурхливо розвиваються. Сучасний етап розвитку електроніки є таким, що основними об’єктами досліджень стають, значною мірою, не монокристали з їх три­вимірними (3D) електронними властивостям, а системи з пониженою вимірністю (2D, 1D, 0D), якими являю­ться як поверхні твердої фази, так й створені на них 1D, 0D об’єкти. У зв’язку з цим курс присвячений вивчен­ню методами електронної спектроскопії структурних та електронних особливостей поверхні та приповерх­невих шарів напівпровідників, які визначають широкий спектр їх електронних властивостей як і напівпро­відникових мікро- та наноелектронних пристроїв та систем.

Результати навчання:

.

  • знати: апаратне забезпечення для реалізації методів електронної спектроскопії та інженерії повер­хні. Фізичні моделі поверхні напівпровідників: атомно чисті поверхні (АЧП); леговані (гетеровані) поверхні; реальні поверхні напівпровідників контактуючі з іншими фазами та їх основні структурні і електронно-енергетичні особливості. Методи одержання АЧП напівпровідників, способи збережен­ня, консервації і відновлення чистоти поверхні. Методи електронної спектроскопії дослідження ато­мної структури і кристалографії поверхонь; дослідження елементно-фазового складу та електронно-енергетичної структури поверхонь, до яких належать – ДПЕ, ОЕС, ХФЕС, УФЕС, УФЕСКР, СТМ/ СТС, і реалізації інженерії (СТМ, АСМ, МПЕ) низьковимірних систем (0D 1D 2D) з метою реалізації елементів і пристроїв наноелектроніки.
  • вміти: обробляти та аналізувати результати електронної спектроскопії поверхні для встановлення її атомної структури та кристалографії, елементно-фазового складу та електронно-енергетичної структу­ри. Вміти проводити якісний й кількісний аналіз елементно-фазового складу поверхні матеріалів мік­ро- та наноелектроніки. Використання методу ОЕС у ланці планарних технологій виробництва інтегра­льних мікросхем та мікропроцесорів. Визначення відносних поверхневих концентрацій компонент го­могенних сполук за відносною інтенсивністю оже- та Х-піків елементів. Читати планарні зображення результатів СТМ та АСМ і реалізовувати ці методи, разом є МПЕ в інженерії наносистем 2D, 1D, 0D.

 

 

Форма  звітності:_____екзамен______________________________________

                                                                                                            (екзамен, залік)

Мова вивчення:        _українська___                        ___________