SoftServe відкриває лабораторію з робототехніки для студентів ЛНУ ім. І. Франка

У середу, 26 грудня в ЛНУ ім. Івана Франка з ініціативи SoftServe відкриють лабораторію з робототехніки. Тут проходитимуть заняття для студентів факультету електроніки та комп’ютерних технологій.

Факультативні заняття з робототехніки працівники SoftServe cпільно з викладачем факультету розпочали ще на початку навчального року. Однак віднині вони проходитимуть у відремонтованому приміщенні, оснащеному усім необхідним обладнанням, починаючи від інтернет-мережі та 13-ти комп’ютерів та завершуючи, власне, роботами Turtlebot 3 та необхідними матеріалами для роботи з ними. Завдяки цьому оснащенню студенти матимуть змогу не лише відпрацьовувати алгоритми в режимі симуляції, але й вправлятимуться у керуванні реальними мобільними платформами.

«На сьогоднішній день напрямок Robotics розвивається надзвичайно швидко: автоматизовані склади Amazon, самокеровані авто від Google та роботи Boston Dynamics є прекрасною ілюстрацією можливостей сучасних технологій. В той самий час, поріг входу в Robotics дисципліну значно зменшився і вона стає більш демократизованою та доступною для впровадження на більшості підприємств, – розповідає старший віце-президент з провідних технологій SoftServe Сергій Газієв. – Крім того, Robotics поєднує суміжні дисципліни, такі як штучний інтелект (АІ) та Інтернет речей (ІоТ), таким чином факультатив дає можливість розвивати в Україні таланти, які матимуть більшу цінність на ринку праці, ніж традиційне програмування бізнес-аплікацій. Ми розуміємо, що єдина можливість у студентів отримати практичні навички – це відкриття факультативу та ось така, оснащена усім необхідним лабораторія, де поруч з працівниками нашої компанії студенти зможуть поринути у цю захоплюючу дисципліну, що змінює світ».

Працюючи в роболабораторії, студенти будуть мати змогу відтворити основні алгоритми навігації мобільних роботів, а в подальшому зможуть імплементувати для роботів алгоритми вищого рівня — комп’ютерний зір, аналіз мовлення.

«Відкриття лабораторії робототехніки є черговим кроком у сталій співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка та компанії SoftServe у створенні середовища якісної освіти та формування навичок командної роботи. І що важливо — це відбувається у галузі, що знаходиться на вістрі сучасного науково-технічного розвитку і є взаємовигідною», — наголосив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. І. Франка Віталій Кухарський.

Робота над проектами проходить у групах по 8−10 студентів. У день відкриття лабораторії перша група студентів презентуватиме свої перші проекти з робототехніки, розпочаті на факультативних заняттях від SoftServe.