Адреса: вул. Тарнавського, 107, Львів, 79017
На фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка упродовж багатьох років створювався і ефективно розвивався науковий напрям досліджень, пов’язаний з технологією і фізикою напівпровідників та діелектриків. Значний доробок у цих напрямках був акумульований на кафедрі фізики напівпровідників, зокрема в лабораторіях «Радіаційно-стимульованих процесів» (науковий керівник док. фіз.-мат. наук, професор Цаль М.О.), «Нерівноважних процесів» (науковий керівник канд. фіз.-мат. наук, доцент Захарко Я.М.) та «Оксидних кристалів» (науковий керівник док. фіз.-мат. наук Носенко А.Є.). Актуальність тематики, значні наукові результати та наявність висококваліфікованих кадрів стали передумовою для створення нової кафедри.
Згідно з ухвалою Вченої Ради Львівського національного університету імені Івана Франка від 27 лютого 2002 року (протокол №10/2) та наказом Ректора університету №559 від 26.03.2002р. на фізичному факультеті була створена кафедра електроніки, яку очолив доктор фіз.-мат. наук, професор Павлик Богдан Васильович.
Для забезпечення науково-педагогічної діяльності кафедри електроніки було виділено 5 викладацьких та 2 учбово-допоміжні посади. З кафедри фізики напівпровідників на кафедру електроніки перейшли: канд. фіз.-мат. наук доцент Захарко Я.М., канд. фіз.-мат. наук, асист. Костик Л.В., канд. фіз.-мат. наук, асист. Балицький О.О., майстер виробничого навчання Михалевич Н.Ю. З кафедри загальної фізики на кафедру електроніки перейшли: канд.. фіз..-мат. наук, асист. Матвіїшин І.М. та інженер І кат. Шпак Л.М.
Разом з викладацьким складом кафедри була сформована науково-дослідна група. У 2002 році штат наукових працівників складав 12 співробітників.
З 2006 року викладацький склад кафедри поповнюється молодими викладачами, канд. фіз.-мат. наук: Лучечко А.П., Лис Р.М., Слободзян Д.П.
У квітні 2017 року отримала нову назву: кафедра сенсорної та напівпровідникової електроніки. В цей час з кафедри фізики напівпровідників на кафедру сенсорної та напівпровідникової електроніки перейшли док. фіз.-мат. наук, професор Галій П.В. , м.н.с Яровець І.Б., інж. І кат., канд. фіз.-мат. наук Шевчук В.Н. та інж. І кат. Каюн І.
Основні напрямки науково-дослідної роботи кафедри:
- Дослідження радіаційно-стимульованих процесів у діелектричних та напівпровідникових кристалах та структурах на їх основі.
- Розробка та дослідження нових матеріалів для сенсорів електромагнітного та іонізуючого випромінювання.
- Фізика і технологія кристалофосфорів.
- Розробка електронних еталонних вимірювачів фізичних величин.
Викладачами та науковими працівниками кафедри опубліковано понад 350 статей у фахових журналах, понад 400 тез на вітчизняних та міжнародних конфнренціях.
Кафедра підтримує сталі науково-практичні зв’язки із вітчизняними та зарубіжними закладами науки та освіти: Інститут прикладних проблем матеріалознавства, м. Київ; Інститут сцинтиляційних матеріалів НТК Інститут монокристалів НАНУ м. Харків; Національний університет «Львівська політехніка»; Вінницький національний технічний університет, кафедра «Радіотехніка»; ДП «НДІ Система» м. Львів; НВП «Карат» м. Львів; НВО «Термоприлад» м. Львів.
МІЖНАРОДНІ ЗВЯЗКИ: Налагоджена тривала співпраця з вченими Вроцлавського університету Республіки Польща та Центром передових мікроструктур та приладів (Center for Advanced Microstructures and Devices (CAMD) ) Державного університету Луїзіани (CША); факультетом фізики і астрономії державного університету Остін Пі (Austin Peay State University, м. Кларксвіль, США) з метою проведення спільних досліджень в галузі топологічних ізоляторів та флуорисцентних матеріалів; Лабораторією скла та кераміки (Університет м. Ренн 1, Франція); Інститутом фізики ПАН (Варшава); Інститутом фізики університету Казимира Великого в Бидгощі (Institute of Physic Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz).
З 2002 року на кафедрі виконано 16 фундаментальних держбюджетних тем, 4 госпдоговірних теми та 4 міжнародних проекти. Співробітниками кафедри захищено 9 кандидатських та 1 докторську дисертацію.
Кафедра брала участь в організації та проведенні міжнародних конференцій LOD-2002, Lumdetr-2006, ISPCS-2010, Heureka (2002-2014). Співробітниками кафедри отримано 2 патенти на винахід та 20 патентів на корисну модель. Написано 3 навчальні посібники.
Кафедра готує фахівців – бакалаврів та магістрів за спеціальністю (153) – “Мікро- та наносистемна техніка” (спеціалізація “Фізична та біомедична електроніка”).
Викладацький склад кафедри (2 професори, 5 доцентів та 2 асистенти) підготував та забезпечує читання таких загальних курсів:
для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр
Персональні комп’ютери (І – курс);
Теорія електромагнітного поля (ІІІ – курс);
Напівпровідникова електроніка (ІІІ – курс);
Матеріали електронної техніки (ІІІ – курс);
Електро-технічні матеріали в медицині (ІІІ – курс);
Твердотільна електроніка (ІV – курс);
Енергетична електроніка (ІV – курс);
Моделювання в електроніці (ІV – курс);
Фізичні основи сенсорики (ІV – курс);
Квантова електроніка (ІV – курс);
для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня магістр
Електронна спектроскопія та інженерія поверхні (V – курс);
Рідкі кристали в сенсорній електроніці (V – курс);
Актуальні питання сенсорної електроніки (V – курс);
та спецкурсів:
для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр
С/к “Основи мікроелектроніки” (ІІІ – курс);
С/к “Оптична сенсорика” (ІІІ – курс);
С/к “Прил і мет.відобр.біомед.сигн.та зобр” (ІІІ – курс);
С/к “Фізичні основи термометрії” (ІІІ – курс);
С/к “Фізико-хімічний контроль складу і структури матеріалів сенсорної електроніки” (ІV – курс);
С/к “Будова і фізичні властивості кристалів” (ІV – курс);
С/к “Кінетичні явища в матеріалах сенсорної електроніки” (ІV – курс)
С/к “Радіаційна сенсорика” (ІV – курс);
для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня магістр
С/к “Наносистеми і нанотехнології” (V – курс);
С/к “Мікроелектронні сенсорні пристрої” (V – курс);
С/к “Люмінесцентні методи контролю параметрів н/п матеріалів і структур” (V – курс);
С/к “Основи технології виготовлення структур мікроелектроніки” (V – курс);
С/к “Технології отримання наноматеріалів” (V – курс);
С/к “Біомедичні сенсори” (V – курс);
С/к “Радіаційно-індуковані процеси в твердих тілах і біологічних об’єктах” (V – курс);
С/к “Індивідуальна та медична дозиметрія” (V – курс).
На кафедрі сформовані навчальні лабораторії “Напівпровідникової електроніки” (завідувач лабораторії – Дідик Р.І.) та “Сенсорної електроніки” (завідувач лабораторії – Шикоряк Й.А.), до складу якої входять такі лабораторії:
1. Квантової електроніки
Проводяться лабораторні заняття зі загального курсу “Квантова електроніка” для студентів четвертого та п’ятого курсів.
2. Сенсорики
Проводяться лабораторні заняття зі загальних курсів “Сенсорика” та “Фізичні основи сенсорики” для студентів четвертого курсу.
3. Твердотільної електроніки
Проводяться лабораторні заняття зі загальних курсів “Твердотільна електроніка” та “Електроніка” для студентів четвертого курсу.
4. Лабораторії спецпрактикумів